Νοε
18

Εκκρεμούσε σε βάρος του Βούλευμα του Συμβουλίου Εφετών
Εκτύπωση

Συνελήφθη το μεσημέρι της Δευτέρας στα Ιωάννινα από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ιωαννίνων, ένας αλλοδαπός.

 

 

Η σύλληψη έγινε διότι, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσε Βούλευμα του Συμβουλίου Εφετών Ιωαννίνων για ληστεία, επικίνδυνη σωματική βλάβη και παραβάσεις περί όπλων. Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί αρμοδίως.

 

Συνελήφθη αλλοδαπός,

διωκόμενος με Ευρωπαϊκό Ένταλμα Σύλληψης

Συνελήφθη το μεσημέρι της Δευτέρας στην Πρέβεζα από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. του Αστυνομικού Τμήματος Πρέβεζας ένας αλλοδαπός, που διώκεται με Ευρωπαϊκό Ένταλμα Σύλληψης.

Ειδικότερα, όπως προέκυψε από τον αστυνομικό έλεγχο, σε βάρος του εκκρεμούσε Ευρωπαϊκό Ένταλμα Σύλληψης των Γαλλικών Αρχών για σεξουαλική επίθεση σε παιδί κάτω των 15 ετών. Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον αρμόδιο Εισαγγελέα.

 

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Τα δρομολόγια των Κινητών

Αστυνομικών Μονάδων

Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα, 16 έως 22 Νοεμβρίου, τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ιωαννίνων θα είναι τα ακόλουθα:

1η Κινητή Μονάδα:

Τετάρτη 18/11/2020: Ελάτη - Δίλοφο - Κουκούλι - Καπέσοβο - Τσεπέλοβο -Σκαμνέλι - Ηλιοχώρι – Βρυσοχώρι (18:00-1:00).

Πέμπτη 19/11/2020: Νεγάδες - Φραγκάδες - Λεπτοκαρυά -Δόλιανη - Καστανώνας - Μακρίνο - Ελατοχώρι - Βοβούσα - Φλαμπουράρι - Γρεβενίτι - Τρίστενο –Μηλιωτάδες. (8:00-15:00).

Παρασκευή 20/11/2020: Πλατανιά – Δροσοχώρι – Κράψη – Μεγ.Γότιστα – Μικρή Γότιστα – Μεγ. Περιστέρι – Μικρό Περιστέρι – Ανθοχώρι. (8:00-15:00).

Κυριακή 22/11/2020: Μεταμόρφωση – Ασπράγγελοι – Βίτσα– Άνω Πεδινά - Κάτω Πεδινά – Ελαφότοπος – Αρίστη – Πάπιγκο - Μεσοβούνι - Καλπάκι. (18:00-23:00).

2η Κινητή Μονάδα:

Τετάρτη 18/11/2020: Ελληνικό - Λάζαινα - Αετορράχη - Κωστήτσι - Φορτόσι - Πάτερο - Καλέντζι - Πηγάδια - Πλαίσια – Κορύτιανη. (18:00- 1:00).

Πέμπτη 19/11/2020: Νεοχώρι - Κτίσματα - Χαραυγή - Καστανή – Αγ. Μαρίνα – Κ. Λάβδανη - Λάβδανη - Διμόκορη - Ψηλόκαστρο – Στρατινίστα – Περιστέρι - Κεράσοβο. (8:00-15:00).

Παρασκευή 20/11/2020: Συρράκο – Καλαρρύτες - Ματσούκι. (8:0 -15:00).

Σάββατο 21/11/2020: Σενίκο – Δομολεσσά – Μικροχώρι – Κερασέα – Λωζανά – Ραδoβίζι - Διχούνι. (8:00-13:00).

Share on facebook
  • Εφημερίδα Ανεξάρτητος
  • Εφημερίδα Ανεξάρτητος
  • Εφημερίδα Ανεξάρτητος