Νέο πλήγμα από τις ΕΒΕ και έντονος προβληματισμός στις Πρυτανικές Αρχές - «Μέτωπο» από Πρυτανεία, Δήμο Ιωαννιτών και Αστικό ΚΤΕΛ, με στόχο τη σχεδίαση μιας σειράς απαραίτητων ενεργειών προκειμένου να δοθούν κίνητρα στους φοιτητές, ώστε να επιλέγουν τα Γιάννενα για τις σπουδές τους
Μείζονα ζητήματα έχουν να αντιμετωπίσουν οι δήμοι της χώρας, που διαπιστώνουν πως το ενεργειακό κόστος και η έλλειψη χρημάτων και προσωπικού, οδηγούν σε αδιέξοδο - Θ. Μπέγκας: «Βρισκόμαστε σε ένα πηγάδι από το οποίο δεν μπορούμε να βγούμε»
Σε σοβαρές καταγγελίες προχώρησε ο Σύλλογος Εργαζομένων ΟΤΑ νομού Ιωαννίνων, μετά το περιστατικό που έλαβε χώρα το απόγευμα της Τετάρτης, όταν κατέρρευσε μια καθαρίστρια, εξαιτίας της ζέστης και μόλις είχε τελειώσει την βάρδια της.
Δεν «κέρδισε» το ενδιαφέρον των επιχειρήσεων το πρόγραμμα για τη βελτίωση της ενεργειακής απόδοσης των κτιρίων τους. Για τον λόγο αυτό, το πρόγραμμα που ξεκίνησε τον Μάρτιο αναμένεται να λάβει και τρίτη παράταση…